Svadba vo vidieckom štýle

Ak plánujete svadbu v domácom prostredí so skvelou vidieckou atmosférou, nasledujúci článok je určený práve pre Vás. Prípadne, ak Vás súčasná situácia s pandémiou ochorenia Covid-19 donútila zrušiť veľkú svadobnú hostinu, no svadbu zrušiť neplánujete, možno nájdete malú inšpiráciu práve v týchto riadkoch. 

Keďže sme sa s manželom ocitli v situácii, že veľkú svadobnú hostinu sme museli zrušiť, premýšľali sme o vhodnej alternatíve. Povolených bolo len 15 hostí, a preto sme začali intenzívne uvažovať o mieste našej svadby. Obidvaja inklinujeme k prírode a vidieckemu štýlu, a preto nebolo treba dlhých rozhodovaní. Vedeli sme, že svadbu by sme radi mali v lone prírody, a tak sa začalo hľadanie chát v horskom prostredí. Nakoľko pochádzame z Turca, rozhodnutie padlo jednoznačne na Chatu El Clasico nad Turčianskym Jasenom.

Svadbu sme si organizovali na vlastnú päsť bez agentúry, takže všetko bolo v našej réžii od zabezpečenia stravy, cateringu, výzdoby, svadobných oznámení až po vytvorenie samotných svadobných sľubov. 

Svadobné oznámenia

Pri tvorení svadobných oznámení som uvažovala nad ich originalitou. Prešla som nápadmi od magnetiek, cez ceruzky až po klasické papierové oznámenia. Pre krátkosť času, som nakoniec skončila pri tých papierových, no nakoľko milujem drevo, nezaobišli sa bez dreveného prvku, ktorým je drevené srdce. 

 

Pri tvorbe svadobných oznámení som využila rezací a embosovací stroj, pomocou ktorého som si orezala biely tvrdý papier, aby mal okraj lemovaný v štýle čipky. Nalepila som ho na klasický hnedý papier a na vrchnú časť som ešte prilepila drevené srdiečko s vygravírovaným textom. Pôvodne malo byť srdiečko použiteľné ako magnetka, ale nakoniec som sa ho rozhodla na papier nalepiť. Z druhej strany som prilepila pás čipky a zo špagátu vytvorila mašličku. Milujem jednoduchosť, a preto som nechcela, aby boli naše svadobné oznámenia prečačkané a gýčové. 

Svadobná výzdoba

Keďže sa svadobná hostina konala len v kruhu najbližších a nepotrpím si na luxusné prestieranie, ktoré by sa do takéhoto prostredia aj tak nehodilo, zvolila som jednoduché drevené prvky, jutu, či vázičky s kvetmi. 

Menovky na stôl spolu s darčekom pre hostí som spojila do jedného, a tak vznikli vkusné doplnky na stôl určené pre každého hosťa. Fľaštičku s medom si všetci pochvaľovali, nakoľko sa jednalo o praktický využiteľný darček. Med pochádza od domáceho chovateľa včiel z Turca. V prípade záujmu, poskytnem kontakt. 

V prípade, že by som neskombinovala menovku spolu s darčekom, vyzerali by nasledovne = drevené srdiečka s vygravírovaným menom a červeným srdiečkom:

V prípade záujmu o tento typ menoviek ma neváhajte kontaktovať. Viac info o menovkách spolu s cenou nájdete na tejto stránke.

 

Svadobný obrad sme plánovali v záhrade cirkevného zboru. U tety sa akurát pílili brezy, a tak sme využili odpílené drevo a vyrobili si slávobránu z brezového dreva. Výzdoba tejto slávobrány bola plne v réžii mojej tety. Jediné čo som jej povedala, bola moja predstava, ktorú nielenže naplnila, ale ju aj prekonala. 

 

 

Ako to už býva zvykom, súčasťou výzdoby sú aj spoločné fotky mladomanželov. Keďže odpadu z brezy bolo dostatok, využila som konáre a vyrobila som stojan na fotky s využitím špagátu. 

 

Krabička na obrúčky

Drevenú krabičku som si ako polotovar kúpila v obchode, natrela belinkou a doplnila vyrezaným dreveným textom z vonkajšej strany, a dvomi srdiečkami z vnútornej strany otváracej časti s iniciálkami našich mien a dátumom svadby. Krabičku som vyplnila jutou s čipkou, do ktorej sme vložili obrúčky. Na otváraciu časť krabičky som nakoniec prilepila biely čipkový pás.

Svadobné sľuby

Vedeli ste, že svoje ÁNO si môžete povedať aj originálnejším spôsobom, ako klasicky predpísaným? Teda v prípade, že sa jedná o civilný sobáš na matrike, tu máte voľné pole pôsobnosti a Vašej fantázii sa medze nekladú. Pokiaľ ide o cirkevný sobáš, nie všade Vám dovolia vysloviť váš vlastný osobný sľub, je to na dohode s kňazom/farárom/pastorom. Keďže sme mali s manželom cirkevný sobáš a s pastorom máme blízky vzťah, dovolil nám vysloviť naše osobné sľuby skomponované do básne, ktorú nájdete na tejto stránke.

 

Darček pre rodičov

Keďže som túžila dať rodičom osobný darček, ktorý by vyjadril všetku vďaku a lásku, ktorú k nim cítim, rozhodla som sa vyloviť všetky spomienky, ktoré som s nimi prežila od narodenia až po súčasnosť. Všetko som to spojila do jednej fotoknihy, ktorá je plná fotiek, textu, humoru a emócií. Prednú stranu fotoknihy som dotvorila scrapbookovým papierom a dreveným textom. 

Záver

Naša svadba dopadla nakoniec na výbornú. A vôbec som neľutovala, že sa konala len v kruhu najbližších, aj keď v pôvodnom pláne sme mali mať 100 hostí. Keby som mohla vrátiť čas, znovu by som chcela mať svadbu vo vidieckom prostredí s jednoduchými doplnkami bez akýchkoľvek nadbytočných gýčov. Každá sme iná a máme rôzne predstavy, no ak sa rozhodujete pre termín svadby práve v tomto komplikovanom "pandemickom" období a nechcete riskovať stratu financií pri zálohách reštauračnému zariadeniu, za seba Vám vrelo odporúčam využiť našu krásnu slovenskú prírodu. Ponuka chát je skutočne obrovská. A ako môžete vidieť, so svojou šikovnosťou si viete aj sami vytvoriť potrebné náležitosti na Vašu svadbu. V prípade záujmu Vám rada pomôžem s vytvorením drevených doplnkov.

 

Späť do obchodu